تل اسکی

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: تمام مطالب

 افشین حیدری اظهار کرد: امیدوارم برگزاری چنین برنامه‌هایی تداوم داشته باشد. سال گذشته، حضور من در ورزش خوزستان با برگزاری اولین همایش علمی ورزش در اهواز همراه شد و من در همان برنامه اعلام کردم که قطعا به دنبال این هستیم که چنین برنامه‌های علمی و پژوهشی را در سطح استان افزایش دهیم و آن ها را با جدیت بیشتری دنبال کنیم.

 

وی بیان کرد: اتفاقات خوبی در حوزه پژوهش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان افتاده است و در ادامه نیز یک سمینار خوب پژوهشی دیگر را پیش از پایان سال جاری تجربه خواهیم کرد. یکی از اهداف مهم ما پر کردن خلا بین جامعه دانشگاهی و جامعه ورزشی است و در این راستا نیز تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه شهید چمران اهواز و اداره کل ورزش و جوانان خوزستان منعقد شد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: در کنار این تفاهم‌نامه،‌ بحث پایان‌نامه‌ها و ورود جامعه دانشگاهی به ورزش برای ما در اولویت است. بنابراین تمام هدف ما این است که بتوانیم نقش اساتید و جامعه علمی استان را در تصمیم‌گیری موضوعات ورزشی پررنگ کنیم.

 

وی عنوان کرد: یکی از مسائلی که همیشه دغدغه دلسوزان ورزش بوده، این  است که بحث استفاده از ظرفیت جامعه دانشگاهی قرار است به چه صورتی باشد و آیا قرار است تنها در سمینارها از آنها استفاده کنیم یا اینکه قرار است در شوراهای تصمیم‌گیرنده نیز از این ظرفیت بیش از این بهره ببریم. باتوجه به ظرفیت اساتید بومی در دانشگاه های استان باید بتوانیم به خوبی از این مهم بهره ببریم. مطمئنا در این صورت با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است، می‌توانیم اقداما بهتری انجام دهیم.

 

حیدری با بیان این که یکی از انتقادهایی که سال‌ها به مجموعه ورزش استان وارد است، سیاست‌زدگی است، خاطرنشان کرد: این نوید را می دهم که در سال ۹۷ برنامه داریم، ظرفیت‌هایی که می‌توانند چه در اداره کل و چه در شهرستان‌ها، کار مدیریتی انجام دهند را شناسایی کنیم.

 

وی بیان کرد: همانطور که می‌دانید بیشتر دستگاه‌ها یک درصد اعتبارات جاری خود را در بخش پژوهش هزینه می‌کنند و طی صحبت و توافقی که با مجموعه مالی سازمان مدیریت خوزستان صورت گرفت، ان شاءالله بتوانیم بیش از این یک درصد را برای موضوعات پژوهشی به ویژه حمایت از پایان‌نامه‌ها داشته باشیم. ان شاءالله با همکاری دوستان مربوطه بتوانیم راهکار عملی پیدا کنیم تا به صورت عملی از پایان‌نامه ها بهره ببریم.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به چهارمین سفر وزیر ورزش به خوزستان در سال جاری، گفت: برای اولین بار در تاریخ ورزش خوزستان است که یک وزیر ورزش در طول یک سال، چهار سفر به استان دارد. در این سفر ما در خدمت وزیر ورزش و تمامی معاونین او و ۵۱ رئیس فدراسیون خواهیم بود. همچنین قرار است معاونین وی و روسای فدراسیون‌ها به شهرستان‌ ها سفر کرده تا در جریان مشکلات و دغدغه‌های ورزش آن شهرستان قرار بگیرند. همچنین قرار است این سفر به صورت کامل به جمعبندی برسد تا برای سال ۹۷ تصمیم‌گیری خوبی برای زیرساخت‌های ورزش و کار نرم‌افزاری که باید صورت بگیرد، داشته باشیم.

 

وی افزود: در سال ۹۶، ۷۱ میزبانی کشوری و بین‌المللی داشتیم. اتفاقی که در ورزش خوزستان کم‌سابقه بود، ضمن اینکه ۱۹ اردوی تیم ملی را هم پوشش دادیم. از تمام این کارها هدف داشتیم و فقط به دنبال برگزاری یک رویداد نیستیم و می‌خواهیم موفقیت‌های دیگری که به یکدیگر متصل هستند، حاصل شود.

 

حیدری خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم امسال، پروژه‌های نیمه‌تمام استان را به سرانجام برسانیم. ورزش خوزستان سرعت خوبی به خود گرفته است اما نیاز داریم که با کیفیت عمل کنیم و تحقق این مهم همکاری تمام دوستان را می طلبد. من به عنوان خادم اول ورزش استان، خواهش می‌کنم که همه کمک کنند تا بتوانیم طی سه سال آینده کاری با کیفیت را در ورزش خوزستان انجام دهیم‌زیرا استان هم ظرفیت مالی و هم ظرفیت علمی لازم را دارد، ضمن اینکه از منابع انسانی بسیار قوی نیز بهره می‌بریم و امیدوارم بتوانیم به خوبی از این فرصت ها بهره ببریم.

به گزارش ایسنا، دومین همایش ملی علوم ورزش با رویکرد یافته های علمی با همکاری واحد آموزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان و دانشکده تربیت‌بدنی دانشگاه شهید چمران اهواز در قالب چند کارگاه آموزشی از امروز به مدت دو روز در اهواز برگزار می‌شود.