تل اسکی

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: تمام مطالب

 

نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم است زیرا معلمان جامعه، انسان سازان نسل بعدی‌اند.

دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان بر نقش کلیدی معلمان در تربیت نسل های آینده تاکید کرد

 

?به گزارش تل اسکی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان،دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در مراسم تجلیل از معلمان بازنشسته آموزش و پرورش استان،ضمن تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری، اظهارکرد: در روشنگری اقشار باسواد به ویژه قشر فرهنگی جامعه قدم‌های اساسی برداشته بود و آثار عمیق شهید در احیای فکر دینی اصیل و منطبق با نیاز روز جامعه در حال گذار ما بسیار مؤثر بوده است.

استاندار شریعتی افزود: دانش‌آموزان قویاً تحت تأثیر عشق و محبت، مَنش، کاردانی، و تعهد اخلاقی دبیران خود قرار دارند. چنانچه یک معلم محبوب، سرمشقی برای دانش‌آموزان گردد، آن‌ها سعی می‌کنند از رفتار، پوشش، آداب معاشرت و سبک محاوره‌ای او پیروی کنند.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: امروز روز همدلی همه مسئولین و فرهنگیان عزیز است. هنگامی که ما دربارة معلمانِ خوب و شایسته صحبت می‌کنیم دالّ بر این است که آن‌ها بایستی سرمشق‌های ایمان و پارسایی بوده ودانش و معلومات کافی داشته باشند. یک آموزگار باید توجه کند که وظیفه‌اش تعلیم و تربیت دانش‌آموزان است و باید نسبت به آن تکلیف، احساس مسئولیت داشته باشد.

استاندار خوزستان افزود: هفته معلم فرصت خوبی است تا جامعه را از سختی هایی که معلمان در مناطق محروم برای آموزش فرزندان  این مرز وبوم می کشند و مسیر توسعه آینده کشور را ترسبم می کنند، مطلع کنیم.

دکتر شریعتی عنوان کرد: شأن و منزلت بخشیدن به معلم باید مصداقی شود، تا زمانی معلم به عنوان یک عنصر تأثیرگذار در جامعه شناخته نشود، تحولی صورت نمی گیرد معلمیِ که ناچار به اشتغال به شغل دوم جهت رفع نیازهای معیشتی است، نمی تواند چنانکه باید در امر تدریس موفق باشد و دانش آموز را به مراتبی از حیات طیبه برساند.البته منزلت دادن به معلم تنها حلّ مشکلات معیشتی او نیست، بلکه بسیاری از مشکلات معلمان، غیرمعیشتی است.

استاندار شریعتی یادآورشد: امروز فرصت مناسبی است که از شما بازنشستگان فرهنگی عزیز تقدیر و تشکر شود و از زحمات شما بزرگواران در طول عمر پر برکت  قدردانی ویژه ای به عمل بیاید.